Content Image

10 Tips for buying new dream house – sticky

If you are looking to shift to a new house or want to renovate your existing one, the first thing you will need to think about is the painting. While it may be tempting to hire a professional to do it if you have never painted before, it will cost you a lot of money. Painting your own house allows you to experiment with something new and will help you save thousands of dollars.

Read more

samsung-galaxy-note-edge-55352be57d1e6

Samsung Galaxy Note Edge

Hatırlayacak olursanız Galaxy Note Edge’i önceki kendisine yerinde, Almanya’da düzenlenen ÖDEME 2014 Fuarı’nda görmüş ve Berlin’den düzenlediğimiz etken yayınlarda sizlere önceki izlenimlerimizi aktarmıştık. Demin Galaxy Note Edge’i bir de test merkezimizde ağırladık.

Galaxy Note Edge, mukavves ekranıyla telefonları istimal şeklimiz üzerine ileriye yönelik yetişkin bire bir adım atmayı amaçlıyor. Piyasaya geçtiğimiz sene çıkan, Samsung’un önce eğmeçli ekranlı telefon denemesi Galaxy Round, bey anlamında stabil büyük bire bir hisse senedi başaramamıştı. Onun bilakis Note Edge ise yenilikçi tasarımını, temel hayatta işinize yarayabilecek işlevlerle birleştirmiş üzere görünüyor. Evet, bu inikat soy hayatta ne büyüklüğünde başarılı?

Şimdi bütün beraber Note Edge’e daha yakından bakalım…

lenovo-vibe-x2-testte-55352be0b621e

Lenovo Vibe X2 testte…

Lenovo’nun 2014 yılında Google’dan Motorola Mobility‘i satın almasının arkası sıra akil telefon noktasında de yolcuğu başlamış oldu. Bu gücük sürede az çok acul öğün alan Lenovo, şapadanak çok sayıda dikkat calip müşabih çıkartmayı de başardı. Vibe Z2, Vibe Z2 Pro ve bugün inceleyeceğimiz Vibe X2 bunlar ortada sunma göze çarpanları. Mavera yandan geçtiğimiz Mobilize Acun Kongresi‘nde dahi alelhusus kamerasıyla bağlam toplayan Vibe Shot isimli bire bir apayrı aptal telefonunu tanıtan Lenovo, çabucak kullanıcıların dahi bağ odağı haline geldi.

Bugün inceleyeceğimiz Vibe X2 modeli, özellikle tasarımıyla ilgi çeken tıpkı telefon. Katmanlı tasarımı ve değişik keyfiyet seçenekleriyle ahenktar tıpkısı görünümde olan telefon, bu sebeple tendürüst kesimin dahi ilgisini ferah ferah toplayabilecek yapıda.

Pekala, demincek Vibe X2’ye biraz elan yakından bakalım. Evvel adımımız elbette değme devir olduğu üzere yine tasarım…

cebe-performans-ayari-5532846dcd301

Cebe performans ayarı!

Bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler insanları düşündüğünüzden elan çok strese sokabiliyor. Budaklı bataryalar, yavaş etkin işletim sistemi ve anbean ekran başındaki bekleme süresinin artması böylece, tüketiciler cihazlarını değiştirmeleri gerektiğini düşünüyor. Bakir benzeri cihaz aldıklarında de ayrımsız süre sonradan tıpkısı sorunların onları beklediğini fark ediyorlar. Sürekli namına eskimemiş cihaz satın almanın maliyeti çok erdemli.

F-Secure Booster, kullanıcıların yavaşlık sorunlarını çözüyor

Ücretsiz olan bu uygulama ile çarkıt ve eskimemiş fark etmeden elinizdeki tekmil cihazlara daha gani takat sınırı üzere detaylı derece yapmanız olanaklı oluyor. Parasının değerini alim tüketiciler üzere, F-Secure Booster, cihazları daha acul kuzuluk getirecek ayarları spontane olarak yapıyor. Böylece, yeni tıpkı bilgisayar ya da aktif aygıt almanıza lüzumlu bulunmayan.

F-Secure Booster, cihazlarınızda tedricen oluşan, yararsız dosyalar ve hataları düzeltir. Bu sorunları kullanıcılar ayırt etmezken, hafızada oluşan hatalar ve çıktı dosyalar birikerek, bilgisayarlarınızın, çokbilmiş telefonlarınızın ve tabletlerinizin derece derece yavaşlamasına neden tamam. Bu yavaşlama yüzünden çoğu kullanıcı ayaklanma edip bakir bir cihaz alma kararı alıyor.

F-Secure Cihaz Güvenliği Direktörü Antero Norkio, konuyla ilgilendiren şu açıklamalarda bulundu  “Bilgisayarlar ve telefonlar fikirli aygıt kendisine anılsa üstelik, çoğu devir kişi işlerini çokça az görüyorlar. Yaşanan mesail kendileri düzeltemediği amacıyla kullanma ömürleri kolaylıkla düşüyor. Aslında cihazlarımızın kullanma ömrü bundan çokça daha aşkın. Enerji almaya bitmeme ettikleri sürece, yıllarca problemsiz işlemek için tasarlanıyorlar. Genellikle, kullanıcılar cihazlarının tıpkı müddet sonradan sevgili çıkarttığını görmeye başlayınca, çıktı bakir benzeri im satın almaları gerektiğini düşünmeye başlıyor. Aslında, sadece cura ayarlar ve dosya temizlikleriyle elektronik beyin ve aktif cihazlarının eskimemiş kabil çalışabileceğini bilmiyorlar.”

Gartner araştırmaları, 2015 yılında 2,5 bilyon yeni bilgisayar, çokbilmiş telefon ve tabletin pazara sürüleceğini gösteriyor. Bir önceki yıla bakarak bu cirim % 2,8’lik artma anlamına geliyor. Üreticilerin kar marjlarını arkalamak için, PC’lerin fiyatlarının artacağı bile analistler yoluyla öngörülüyor. Kısacası, bilgisayarınızı hâllenmek düşündüğünüzden henüz pahalıya de patlayabilir.   F-Secure Booster, cihazlarını aynen, tümce dosyaları üzerindeki bozuklukları ve artıkları bulmalarını sağlıyor. Bunları ortadan kaldırarak, sistemin hızlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Deneyimli sıfır kullanıcılar için, programların yarattığı ve metruk artık dosyaları, yıllardır cihazınızda yapılan seçme güncellemenin yedeklerini, tespit yazar silmek çokça zor. Kül bu aşkın dosyalar, faal cihazlarınızın ve dizüstü bilgisayarlarınızın şarjını dahi anında tüketiyor. F-Secure ayrıca, “bloatware” adı verilen, cihazlara fabrikada kurulan istenmeyen programları birlikte tayin edip silebiliyor. Bu ufak dosyaların, sabit diskiniz ve cihazının hafızasında ne kadar meydan tutuğunu aritmetik birlikte edemezsiniz. Bunlardan sıyrılmak, daha çok RAM ve ambarlama yeri kazanmanızı sağlayacaktır. Antrparantez cihazınız iri tıpkı yükten kurtulduğu için elan performanslı çalışarak pil ömrünüzü üstelik uzatacaktır.  

F-Secure’s Umum Müdür Yardımcısı Samu Konttinen‘e bakarak, F-Secure Booster kullanımı cihazlardaki güvenlik risklerini azaltırken, cihazların ömrünü uzatıyor. Konttinen konuyla ilgili şu yorumda bulundu; “Çarkıt sürümde eskimiş programların daha çok dosyaları hacker’ların saldırması amacıyla art kapılar oluşturuyor. Hacker’lar temas programı güncellemenin kullanıcılar yoluyla güçlük olduğunu biliyor. F-Secure Booster, sizin yerinize bilgisayarınızı koruyor. Gerekli ayarları yaptığı için F-Secure Booster kullanırken gözünüz arkada kalmayacak. Yazılımımız diğer programlarla kolektif meşgul ve kullanımı haddinden fazla basittir” F-Secure Booster, Android cihazlar ve Windows PC’ler üzere piyasaya sürüldü. F-Secure programın ücretsiz ve Premium versiyonlarını tüketicilere sunuyor. Premium revaç kullanıcıya bir çokça değişik yeni derece sunuyor, söz gelişi cihazdaki cemi programları bizatihi yerine güncelleyebiliyor. Programın PC sürümü, F-Secure web sitesinde, Android sürümü ise Google Play Store’dahi bulunuyor.

cyanogende-microsoft-isyani-55324bf4603ee

Cyanogen’de Microsoft isyanı!

Cyanogen, Android için özel modlar yaparak adını duyurdu. Firma kısa müddet zarfında Android’in sunma dolgunca mod yapımcısı haline geldi ve Cyanogen mod’u bir efsaneye dönüştü. 

Ardından Cyanogen’i, bulutsuz esas kodlu tıpkısı işletim sistemi olan Android’üstelik Google’a yer okuyarak, kişi Android edisyonunu çıkararak Android’in genişlik muhteşem geliştiricisi olma yolunda ilerlerken gördük.  Fakat Cyanogen’in macerası heyecanla bitmeme ediyor.

Demin üstelik Microsoft ile dans etmeye başlayan Cyanogen, öz modu ve işletim sistemi ile Microsoft’un ürünlerini bırakmak amacıyla hazırlık yaparken, Cyanogen’in mutaassıp kullanıcıları bu karara alın isyan bayrağı kaldırdı.

Microsoft’u, açıkça temel kodu felsefesinin yeryüzü şişman düşmanı adına gören Cyanogen kullanıcıları, ağız ağıza belirgin kök kodu felsefesi konusunda kurulu benzeri ekosistem olan Cyanogen’de Microsoft markasını ve ürünlerini görmekten serencam etap rahatsızlar.

Cyanogen’bile dağıtılacak Microsoft ürünleri ortada, bulut servisleri, prodüktivite uygulamaları, mesajlaşma uygulamaları vadi matlup ve bu ürünler, Cyanogen OS’a eş cümle telefonlarda ölçün namına ati.

Öte yandan, Microsoft’un eskimemiş başkanının küşade temel kodlu yazılımlara hamam bakmaya başladığı birlikte bilindiğinden, bu ortaklığın giderek ayrımlı boyutlar kazanması, Microsoft’un Cyanogen’i satın alması ve çabucak Android tabanlı yıpranmamış ve pop benzeri işletim sistemiyle Google’ı kişi evinde vurması, on paralık kimse amacıyla sürpriz olmamalı…

iphone-7-bukulmesin-diye-55321379381f2

iPhone 7 bükülmesin diye…

iPhone 6 Plus‘ın basitçe bükülmesi fiyaskosunu, kısacası “Bendgate”i ciddiye alan Apple, bunun bire bir ahir telefonunda yaşanmaması için eskimemiş maddelerle denemeler yapıyor.

Apple’ın akil saati Apple Watch, firmanın kişi ürettiği Series 7000 alüminyum alaşımından oluşuyor. Bu alaşım, şu anki iPhone modellerinde makbul maddeden daha hararetli olacak biçimde tasarlanıyor. Tayvan merkezli Economic Daily News’a göre ise Apple, yeni telefonlarında bu maddeyi kullanmayı planlıyor.

Sözkonusu konu, diğer alüminyum maddelerine göre yüzdelik 60 daha yaşayan olsa de, paslanmaz çeliğin üçte biri yoğunluğa erbap olduğundan az çok hafif.

Fakat Economic Daily News’un bu bilgileri ne kaynaktan aldığı bilinmediğinden, dedikoduyu hemencek ciddiye almamakta yarar var. Duyduklarımız, gayrı yayınların beyninde konuştuğu tahminlerden ibaret olanaklı.

galaxy-s6nin-en-luks-hali-55314da8e622c

Galaxy S6’nın en lüks hali!

Harcayacak parası verimli olanlar, detaylı süredir mütenevvi kızıl kaplamalı telefon seçeneklerine ashap. Elan önceki Samsung Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S5 ve Galaxy S4’ün altınla kaplandığına tanık olmuştuk. Yıpranmamış Galaxy S6 ve S6 Edge, metal söve ve içki kaplamalarıyla elhak yeterince iyiler, ancak daha fazlasını isteyenler için Vietnam’dan yıpranmamış aynı dalgalı var.

Karalux’un eskimemiş sunmaya başladığı 24 derece kızıl şümul Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in uyuşturucu bölümleri, anlayış edebileceğiniz amacıyla altınla kaplı. Cihazın takkadak ön yüzü değil, ense yüzü bile Gorilla Glass 4 ile kaplanmış olduğundan altın kaplama, hoppadak esrar söve ve kameranın etrafındaki eroin bölüme uygulanıyor. Vietnam merkezli firmaya bakarak mühendisler, kızıl kaplama üzere cihazları 10 aşamadan oluşan bire bir süreçten geçiriyorlar. Buna munzam namına kızıl kaplamanın aşınmasına alıkoymak için cihazın konusunda nano şümul uygulanıyor.

Galaxy S6 yahut S6 Edge’inizi altınla kaplatmak amacıyla 400 dolar ödemeniz tam oluyor.

Zer Galaxy S6 ve S6 Edge’den henüz çok dördül, sonraki sayfamızda!

kimin-giris-ekraninda-ne-var-5531153307216

Kimin giriş ekranında ne var?

Başkalarının elindeki iPhone’ların ekranına gizlice bakıp, antre ekranında ne uygulamaları kullandıklarını görmeye çalıştığınız oldu mu? Cevabınız peki ise, çıktı bunu yapmanıza hiç lüzum namevcut. #Homescreen adındaki kullanılmamış bir iOS uygulaması, kullanıcılara antre ekranlarının görüntülerini mecmu dünyayla paylaşma olanağı tanıyor. Böylece bambaşka kullanıcıların ekranının neye benzediğini utanıp sıkılmadan görebiliyorsunuz.

#Homescreen hoppadak gayrı kullanıcılarının antre ekranlarını sergilemekle kalmıyor, mukannen tıpkısı kullanıcının hangi uygulamaları kullandığını üstelik gösteriyor. Ekran görüntüleri etkileşimli adına hazırlandığından, simgelerin üstüne tıkladığınızda ait iTunes App Store sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

#Homescreen’in nasıl çalıştığını iptila ettiyseniz, ona homescreen.is adresinden ulaşabilirsiniz.

lgnin-yeni-hayali-iste-bu-5531152c01b39

LG’nin yeni hayali işte bu!

Seçkin sene prosedür gücünü ve ekran çözünürlüğünü katlayarak geliştiren uslu telefonların çoğunlukla değişmeyen tıpkı yanları var: tasarımları. LG ve Samsung üzere sayısı sınırlanmış birkaç firma, klasik düz telefonların yanında, farklı görünümlü cihazlar tezyit denemelerinde bulunuyorlar. LG’nin yeni aldığı benzeri patent ise bileğe giyilebilen aynı çokbilmiş telefonu tanım ediyor.

Patentte kıvrılıp, bileğe sarılan telefonun tamlık yerine şüphesiz çalışacağından bahsedilmiyor. Bu yüzden onun gerçeğe dönüşmesinin andıran olmadığını tercüman olmak olabilir. Zaman bükülebilen telefonlara eş olsak birlikte, bu cihazların inhina kapasiteleri oldukça mecbur.

Gerçekte buna çokça benzer patenti, geçtiğimiz günlerde Samsung de almıştı. İki berat arasında strüktürel açıdan bazı farklar olsa dahi, iki devin ayrımsız fikri paylaşıyor oldukları yalınlık. 

Piyasada halen kalkış yapmayı bekleyen fikirli saatler bulunduğundan, bu cins cihazların öncelikle düşüncesiz saatleri ortadan kaldırmaları gerekebilir. Esasen birlikte LG ve Samsung kadar iri firmaların bakir fikirler üstünde düşünüp taşındıklarını farz etmek fena hâlde.